dewalt_dfc1670100
DEWALT DFC1670100 steel brush for SDS - 12 mm
This article is not available
Product description
  • Steel Brush for SDS - 12MM
Features
  • Steel brushes and extensions for mounting ETA-approved adhesive anchors
Key features according to our expert
  • Diameter: 12 mm
  • Material (brush wire): Steel wire
  • Connection size (machine): Not applicable
  • Connection type (machine): Outer thread
  • Pipe brush version: With thread
  • Overall length: 170 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352960142
  • Supplier number: DEWALT DFC1670100
Diameter
12 mm
Material (brush wire)
Steel wire
Connection size (machine)
Not applicable
Connection type (machine)
Outer thread
Pipe brush version
With thread
Overall length
170 mm
Box
12,0 mm
Pack quantity
170,0 mm
Integrated belt hook
10,0 mm